4med logo
Depilacja twarzy

Depilacja twarzy

Czym jest zabieg laserowej depilacji twarzy?

Obecnie dość powszechnym problemem u kobiet jest nadmierne owłosienie na twarzy. Stwarza to duży problem estetyczny, dlatego wiele kobiet poszukuje skutecznych metod usuwania owłosienia na twarzy. Niestety nadmierne owłosienie pojawia się na twarzy bez względu na wiek, może towarzyszyć kobiecie już od okresu dojrzewania, natomiast często problem ten nasila się u osób które mają zbyt wysoki poziom androgenów. Najczęściej owłosienie lokalizuje się w okolicach górnej wargi, policzków, brody. Istnieje wiele metod usuwania niepożądanego owłosienia. Tradycyjne metody takie jak jednorazowa maszynka, depilacja woskiem, czy depilatorem przynoszą efekty, które utrzymują się krócej. Dzięki rozwojowi kosmetologii
Hi-Tech mamy możliwość korzystania z nowoczesnych metod usuwania owłosienia, czyli depilacji laserowej. Dowiedz się jak skutecznie pozbyć się nadmiernego owłosienia oraz jaką skuteczność wykazują domowe metody depilacji twarzy?

Na czym polega depilacja laserowa twarzy?

Depilacja laserowa twarzy jest jednym z najczęściej wybieranych zabiegów do usuwania owłosienia, ponieważ przynosi najlepsze efekty zabiegowe i długotrwałe rezultaty. Istotą działania lasera jest proces selektywnej fototermolizy mieszka włosowego. Laser emituje wiązkę światła i naświetla określony obszar na ciele. Wiązka lasera jest pochłaniana przez melaninę zawartą w mieszku włosowym. Następuje wtedy kumulacja energii cieplnej, a w efekcie tego procesu cebulka zostaje bezpowrotnie zniszczona. W badaniach wykazano, że depilacja laserowa jest najskuteczniejsza w przypadku włosów w fazie aktywnego wzrostu, czyli anagenu. Ważne jest to, że wiązka lasera działa precyzyjnie, bez uszkodzenia okolicznych tkanek. Po wybraniu obszaru na którym będzie wykonywany zabieg specjalista ustawia odpowiednie dla danego klienta parametry zabiegowe. Największą zaletą tego zabiegu jest bezpieczeństwo oraz możliwość dostosowania odpowiedniej energii, co przekłada się na bardzo dobre rezultaty, które można osiągnąć w serii zabiegów.

Ile kosztuje zabieg laserowej depilacji twarzy?

Cena zabiegu laserowego usuwania owłosienia na twarzy może być różna w zależności od miejscowości, w której zabieg zostanie wykonany. Cena depilacji laserowej jest wyższa niż inne metody usuwania owłosienia takie jak na przykład depilacja woskiem, ale równocześnie bardziej skuteczna. Dodatkowo należy pamiętać, że jeden zabieg nie będzie wystarczający. Aby uzyskać najlepsze efekty konieczne będzie wykonanie zabiegów w serii. Ilość zabiegów może wahać się pomiędzy 5 – 8, które muszą być wykonywane w odstępach 6 tygodniowych. Koszt może być też różny, im większy obszar będzie poddawany zabiegowi, tym zabieg będzie droższy. Koszt całej depilacji twarzy waha się w granicach 300-500 zł, sam wąsik może kosztować 100-200 zł, szyja i broda to koszt około 300 zł.

Sprzęt używany przy depilacji twarzy

Obecnie złotym standardem w depilacji laserowej są urządzenia, które jednocześnie emitują trzy długości fali. W przypadku urządzenia Depiléa polskiej marki 4MED są to fale o długości 755nm, 810 nm i 1064 nm. Jest to laser ledowo – diodowy. Wiązka fali 755 nm działa na melaninę zawartą we włosie. Wiązka laserowa jest pochłaniania przez barwnik we włosie,  przez co włos ulega zniszczeniu. Jest to długość fali, która wykazuje skuteczność nawet w przypadku jasnych włosów, może służyć do depilacji meszku na twarzy. W przypadku ciemnych włosów najlepiej działa fala 810 nm. Fala o długości 1064 nm jest pochłaniania przez hemoglobinę zawartą w naczyniach odżywiających brodawkę włosa. Zniszczenie naczyń krwionośnych powoduje obumarcie nieodżywionego mieszka włosowego.

 

Przeciwskazania do zabiegu depilacji laserowej twarzy

Przed przystąpieniem do zabiegu laserowego usuwania owłosienia niezwykle ważne jest wykluczenie przeciwskazań. Przeciwskazaniami do zabiegu laserowej depilacji twarzy są:

 • Choroby nowotworowe
 • Znamiona
 • Świeża opalenizna lub samoopalacz w miejscu zabiegowym
 • Zażywanie leków światłouczulających takich jak retinoidy (należy odczekać pół roku od zakończenia kuracji doustnej w przypadku retinoidów)
 • Ciąża oraz okres karmienia piersią
 • Choroby skórne takie jak: łuszczyca, bielactwo, rybia łuska
 • Skłonność do przebarwień
 • Aktywne infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze w miejscu zabiegowym
 • Zmiany ropne w miejscu zabiegowym
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi
 • Stosowanie kremów lub maści z witaminą A
 • Stosowanie peelingów chemicznych w miejscu zabiegowym (należy odczekać miesiąc)
 • Depilacja woskiem, depilatorem lub pęsetą (należy zrezygnować 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem)
 • Zażywanie ziół światłouczulających, np.: nagietek, dziurawiec, bratek, skrzyp polny

Skuteczność domowych metod depilacji twarzy

Najprostszym, a dodatkowo całkowicie bezbolesnym sposobem jest depilacja twarzy za pomocą kremu do depilacji. Jest to procedura bezbolesna, ponieważ krem rozpuszcza włoski. Przed przystąpieniem do zabiegu należy wykonać próbę uczuleniową na małym obszarze, w niewidocznym miejscu, aby uniknąć reakcji uczuleniowej na większym obszarze. Krem do depilacji niestety nie przynosi długotrwałych rezultatów, kremu należy używać co kilka dni, ponieważ włoski dosyć szybko odrastają. Depilacja twarzy woskiem to metoda, która polega na usunięciu włosków poprzez ich wyrwanie razem z korzeniami, dlatego jest ona bolesna i może powodować podrażnienie skóry. Plusem tej metody jest to, że wyrwane włoski odrastają dłużej, dlatego efektem można się cieszyć dłużej niż efektami depilacji kremem. Przed przystąpieniem do depilacji woskiem należy zdezynfekować miejsce zabiegowe. Po wyrwaniu włosków skóra w miejscu depilacji może być podrażniona, natomiast podrażnienie i zaczerwienienie znika najczęściej już kolejnego dnia. Do depilacji stosujemy plastry, które bez problemu można kupić w każdej drogerii. Zazwyczaj są dostępne w zestawach z dołączonym olejkiem po depilacji, który łagodzi podrażnioną skórę. Alternatywą do depilacji twarzy woskiem jest depilacja za pomocą depilatora, który również wyrywa włoski. Na rynku jest bardzo dużo depilatorów, które różnią się ilością pęset, które wyrywają włoski oraz nakładkami. Niektóre depilatory są wyposażone w nakładki masujące, co sprawia, że zabieg nie powoduje aż takiego dyskomfortu. Po usunięciu nadmiernego owłosienia na twarzy za pomocą depilatora może pojawić się podrażnienie i zaczerwienienie, które dosyć szybko ustępuje.

closearrow-circle-o-downfacebookbarsellipsis-vinstagram