4med logo
Efekty laserowego ujędrniania skóry

Efekty laserowego ujędrniania skóry

To co kiedyś było nie do pomyślenia aktualnie jest praktyką w wielu gabinetach medycyny estetycznej. Możemy walczyć ze zmarszczkami, rozstępami, bliznami, dzięki zastosowaniu nowoczesnych urządzeń mamy możliwość szybkiej i bezpiecznej odnowy skóry. Ponadto, dzięki takim zabiegom skóra staje się bardziej jędrna, elastyczna i promienna. To wszystko można osiągnąć, dzięki zastosowaniu laserowego ujędrniania skóry. Zabieg jest bezpieczny i przynosi rewelacyjne rezultaty. Dowiedz się jakie są efekty laserowego ujędrniania skóry i jakie są wskazania do tego zabiegu.

Kiedy warto pomyśleć o ujędrnianiu skóry za pomocą lasera?

Skóra na ciele z czasem traci swoją jędrność i ładny wygląd. Kiedy zatem zdecydować się na zabieg laserowego ujędrniania skóry? Najlepiej zapobiegać powstawaniu zmarszczek i stymulować skórę poprzez zastosowanie zabiegów laserowych do wytwarzania nowego kolagenu. Lasery uszkadzają skórę frakcyjnie, czyli niecałkowicie. Wytwarzają się mikrostrefy koagulacji i powstaje stan zapalny, a to on jest odpowiedzialny za procesy regeneracyjne w skórze, dzięki temu skóra się ujędrnia, a zmarszczki ulegają spłyceniu. Kiedy skóra na ciele traci swoją jędrność również można zastosować laserowe zabiegi ujędrniające.

Jakie części ciała można ujędrnić laserem?

Laser jest urządzeniem, dzięki któremu możemy uzyskiwać bardzo dobre rezultaty na skórze naszych klientów. Jest to urządzenie, które daje nam możliwość pracy na całym ciele, jak również na twarzy, szyi i dekolcie. Lasery stosowane do ujędrniania skóry mogą być wykorzystywane do ujędrniania skóry na przykład na udach, brzuchu ( na przykład po ciąży ), na twarzy i dekolcie ( w celu rewitalizacji skóry i redukcji zmarszczek ). Można również stosować lasery w terapii blizn i rozstępów. Warto zastanowić się nad zabiegiem ujędrniającym skórę po intensywnym odchudzaniu, kiedy masa ciała znacznie spadła, a skóra stała się wiotka i wymaga silnej stymulacji i regeneracji.

Co z ujędrnianiem skóry po ciąży?

Skóra podczas ciąży bardzo się zmienia. Szczególnie brzuch, piersi, a często także uda. Na skórze mogą pojawić się rozstępy, a po zrzuceniu kilogramów po ciąży, skóra może stać się wiotka, dlatego ujędrnienie skóry po ciąży jest bardzo ważne. Dzięki terapii laserowej możemy redukować powstałe w przebiegu ciąży rozstępy, ale również skutecznie ujędrnić skórę na brzuchu, udach, czy piersiach. Po ciąży i zaprzestaniu karmienia piersią można zgłosić się na konsultację, gdzie specjalista dobierze odpowiednie zabiegi oraz pielęgnację domową, dzięki czemu rezultaty będą pojawiały się na skórze stosunkowo szybko.

Ważne jest aby rozpocząć zabiegi dopiero po zaprzestaniu karmienia, ponieważ podczas laktacji hormony nie wróciły jeszcze do normy. Hormony podczas porodu powodują rozluźnienie więzadeł miednicy, co jest niezbędne do prawidłowego przebiegu porodu. Hormony są odpowiedzialne za zmiany w tkance łącznej, działają do około 3 miesięcy po zaprzestania karmienia piersią. Dlatego skóra po ciąży może być wiotka. Po ciąży niezwykle ważne jest również wzmacnianie mięśni brzucha za pomocą ćwiczeń.

Laser a domowe sposoby-co jest bardziej skuteczne?

Istnieje wiele metod ujędrniania skóry poczynając od metod domowych, po zaawansowane procedury z zakresu medycyny estetycznej. Jeżeli chodzi o domowe sposoby na poprawę jakości skóry należy przede wszystkim pamiętać o tym, żeby stymulować skórę do odnowy, czyli często (raz na tydzień) wykonywać peelingi. Po wykonaniu peelingu należy zastosować serum ze składnikami aktywnymi takimi jak na przykład koenzym Q-10, peptydy lub nałożyć krem, maskę lub olejek. Najlepiej sprawdzi się olejek ze słodkich migdałów, który jest bogaty w witaminę E, która jest silnym antyoksydantem. Podczas nakładania tych preparatów warto jest wykonać masaż, który dodatkowo będzie stymulował skórę i przyspieszał mikrokrążenie. Pielęgnacja domowa nie przyniesie niestety tak spektakularnych rezultatów jak zabiegi z użyciem urządzeń Hi-Tech, ponieważ preparaty nakładane na skórę nie są w stanie stymulować skóry właściwej, co jest kluczowe przy działaniu ujędrniającym, na przykład za pomocą lasera. Jeżeli chcemy intensywnie zregenerować i przebudować skórę lepiej jest zdecydować się na zabieg, który przyniesie lepsze rezultaty.

closearrow-circle-o-downfacebookbarsellipsis-vinstagram