4med logo
Jak działa tunelowy sterylizator powietrza

Jak działa tunelowy sterylizator powietrza

Zasada działania tunelowego sterylizatora powietrza

Sterylizator powietrza to niezwykle przydatne urządzenie, które powinno znaleźć się w każdym gabinecie kosmetycznym, salonie beauty, salonie fryzjerskim czy spa. Zapewnia on bezpieczeństwo zarówno klientowi gabinetu jak i osobie wykonującej zabieg poprzez eliminację niebezpiecznych drobnoustrojów z powietrza.

Jak działa tunelowy sterylizator powietrza? Wbrew pozorom zasada jego działania nie jest bardzo skomplikowana. Tunelowy sterylizator powietrza wykorzystuję znaną od lat technologię sterylizacji powietrza za pomocą promieniowania UV-C i łączy ją z technologią przepływu powietrza. Lampy emitujące promieniowanie UV-C wyzwalają reakcje fotochemiczne, które prowadzą do skutecznej likwidacji mikroorganizmów – bakterii, wirusów, drożdży i pleśni. Ważne jest dobranie odpowiedniej długości fali emitowanego promieniowania UV, aby wykluczyć wydzielanie się ozonu podczas pracy urządzenia. Zastosowanie odpowiedniej długości fali umożliwia pracę sterylizatora w czasie kiedy w pomieszczeniu przebywają osoby.

Bezpieczeństwo użytkowania sterylizatora powietrza w trakcie zabiegów kosmetycznych czy medycznych zapewnia także umieszczenie lamp UV-C w obudowie. Skuteczna sterylizacja jest możliwa dzięki systemowi ciągłego przepływu powietrza przez wnętrze urządzenia, gdzie znajdują się lampy UV-C. Dzięki temu osoby, które znajdują się w pomieszczeniu podczas sterylizacji nie są narażone na szkodliwe promieniowanie UV.

W jakim celu stosuje się sterylizatory powietrza

Sterylizacja pomieszczeń za pomocą lamp emitujących promieniowanie UV jest znana i praktykowana od lat, głównie w placówkach medycznych. Jest to doskonała metoda na pozbycie się mikroorganizmów z powietrza, a także z trudno dostępnych miejsc. Sterylizator powietrza UV to doskonałe uzupełnienie dezynfekcji powierzchni wykonywanej z wykorzystaniem środków dezynfekujących.

Klasyczne sterylizatory powietrza, których używa się w placówkach medycznych, mają ograniczone zastosowanie, gdyż mogą być włączone tylko wtedy, kiedy w pomieszczeniu nikt nie przebywa. Jest tak dlatego, że lampy emitujące promieniowanie UV-C, które jest szkodliwe dla człowieka, nie są niczym osłonięte.

Jak działa tunelowy sterylizator powietrza

Lampy zastosowane w tunelowym sterylizatorze powietrza Purello pozbawione są pasma od 100 do 230 nm, dzięki temu nie emitują ozonu i umożliwiają bezpieczne przebywanie w pomieszczeniu podczas procesu sterylizacji powietrza. Dodatkowo, lampy UV-C zostały umieszczone w środku trwałej obudowy, dzięki czemu proces sterylizacji jest całkowicie bezpieczny dla człowieka.

Działanie tunelowego sterylizatora powietrza oparte jest na połączeniu lamp emitujących bakteriobójcze promieniowanie UV z systemem ciągłego przepływu powietrza. Umieszczony w urządzeniu wentylator powoduje zasysanie powietrza do środka urządzenia, gdzie znajduje się komora ze świetlówkami. W tym miejscu dochodzi do skutecznej sterylizacji zassanego powietrza poprzez promieniowanie UV-C, które oddziałując na strukturę kwasów nukleinowych w drobnoustrojach, prowadzi do zmian w strukturze kwasów nukleinowych DNA, a w efekcie do zniszczenia drobnoustrojów. Oczyszczony powietrze zostaje wydalone z urządzenia poprzez otwór wylotowy. Dzięki stałej pracy i ciągłemu przepływowi strumienia powietrza przez komorę wyposażoną w lampy UV, urządzenie jest bardzo wydajne.

Charakterystyka sterylizatora Purello

Poza lampami emitującymi promieniowanie UV, tunelowy sterylizator powietrza Purello został wyposażony w samoodkażający się filtr węglowy, który oczyszcza powietrze z dużych cząstek organicznych oraz zapachów. Dzięki temu powietrze, w którym pracuje urządzenie jest oczyszczone także z takich zanieczyszczeń jak pył czy kurz, a także jest świeże i pozbawione odorów.

Sterylizator powietrza UV to estetyczne i eleganckie urządzenie, wykonane z trwałych materiałów. Prosty design i stonowana kolorystyka sprawiają, że wpasuje się w każde wnętrze. Obudowa, wykonana z najwyższej jakości materiałów typu Solid Surface zapewnia sterylną czystość i jest niezwykle odporna na działanie środków dezynfekujących, co jest niezwykle ważne w użytkowaniu w takich miejscach jak gabinet lekarski, gabinet kosmetyczny czy salon fryzjerski.

Sterylizacja pomieszczeń za pomocą urządzenia Purello jest nieskomplikowana, nie wymaga żadnego wysiłku, a samo urządzenie jest niezwykle ciche podczas pracy, dzięki czemu nie przeszkadza w wykonywaniu pracy.

Gdzie sterylizator powietrza znajdzie zastosowanie

Sterylizator powietrz Purello jest szczególnie polecany do użytku w miejscach, gdzie higiena i dezynfekcja pomieszczeń jest niezwykle ważnym aspektem i może mieć wpływ na bezpieczeństwo klienta. Takimi miejscami są np. gabinety kosmetyczne, salony masażu czy spa. Dzięki ciągłej sterylizacji powietrza zapewnimy klientom dodatkową ochronę przed drobnoustrojami, które jak wiadomo bardzo łatwo mnożą się w pomieszczeniach, przez które przewija się wiele osób w ciągu dnia. Dobrym pomysłem jest także ustawienie sterylizatora powietrza w poczekalni, gdzie jednocześnie może przebywać kilka osób blisko siebie.

Tunelowy sterylizator powietrza Purello doskonale nadaje się także do użytku domowego, podnosząc jakość powietrza jakim oddychamy na co dzień. Sterylizacja pomieszczeń w domu zapewnia higieniczną czystość dla domowników i pozwala cieszyć się czystym, wolnym od drobnoustrojów, pyłów i zapachów powietrzem.

closearrow-circle-o-downfacebookbarsellipsis-vinstagram