4med logo
Laser diodowy

Laser diodowy

Trwałe usunięcie niechcianych włosów jest podstawą współczesnej pielęgnacji. Co zatem zrobić, aby sprawić, że zabiegi depilacji będą zarówno skuteczne, ale i bezpieczne? Jaką technologię wybrać, jaka przyniesie najlepsze rezultaty i efekty zabiegowe? Z artykułu dowiesz się, jakie są najskuteczniejsze technologie do walki z niechcianym owłosieniem oraz dowiesz się czym różni się IPL od lasera diodowego. Obecnie dużą popularnością cieszą się lasery diodowe oraz lasery trójfalowe, którą łączą w sobie trzy technologie - diodową, aleksandrytową oraz neodymowo-yagową. Działanie lasera do depilacji polega na zjawisku selektywnej fototermolizy. Oznacza to, że wiązka świetlna emitowana przez laser jest pochłaniania przez melaninę zawartą we włosie. Co ważne laser oddziałuje tylko na melaninę we włosie i niszczy mieszek włosowy, nie przegrzewając przy tym sąsiednich tkanek. Aby depilacja laserowa przyniosła oczekiwane rezultaty należy wykonać serię zabiegów. Już po pierwszym zabiegu depilacji laserowej zniszczeniu ulega około 30% cebulek włosowych.

Laser diodowy a IPL - na czym polega różnica?

Przy wyborze odpowiedniej metody usuwania niechcianego owłosienia konieczne jest poznanie różnic pomiędzy laserem diodowym a IPL (Intense Pulsed Light), ponieważ są one innymi urządzeniami o różnych parametrach, choć opierają się na tym samym zjawisku selektywnej fototermolizy. Pochłaniana przez melaninę we włosie energia powoduje niszczenie mieszków włosowych. Błędnym jest określanie IPL, jako odmiany lasera. Główna różnica pomiędzy laserem a IPL polega na skuteczności usuwania owłosienia oraz ilości zabiegów, które są konieczne do uzyskania odpowiednich rezultatów. Ponadto laser ma jedną konkretną długość fali, a IPL to światło pulsacyjne. Podczas zabiegu z wykorzystaniem IPL klient jest poddawany naświetlaniu lampą ksenonową, która jest zawarta w tego typu urządzeniach. Niezaprzeczalną wadą technologii IPL jest to, że urządzenie wysyła wiele długości fali, a nie tylko jedną jak dzieje się to w przypadku lasera. Powoduje to przegrzanie tkanek otaczających, wiązka nie jest pochłaniania tak selektywnie jak w przypadku lasera.

Podsumowując, obecnie największą popularnością cieszy się depilacja laserowa, ponieważ cechuje się większą skutecznością niż IPL. Według badań depilacja laserowa jest skuteczniejsza, dzięki czemu konieczne jest wykonanie mniejszej ilości zabiegów, niż w przypadku zastosowania IPL. Wybierając trwałą metodę depilacji, warto wziąć pod uwagę faktyczne efekty, skuteczność urządzenia do depilacji i bezpieczeństwo zabiegu. Zawsze warto się skonsultować się z profesjonalistami w danej dziedzinie, którzy przeprowadzą dokładny wywiad i na jego podstawie zakwalifikują do zabiegu, a także udzielą wszelkich niezbędnych informacji na jego temat, jak również doradzą najlepsze rozwiązania. Kluczowe jest wykluczenie wszelkich przeciwskazań do zabiegu, co jest niezbędne aby zabieg był w pełni bezpieczny. Ponadto specjalista powinien poinformować jak przygotować się do zabiegów depilacji.

Laser diodowy do depilacji

Laser diodowy do depilacji jest najczęściej wybieranym urządzeniem do gabinetów kosmetycznych. Jego działanie opiera się na zjawisku selektywnej fototermolizy, które prowadzi to niszczenia mieszków włosowych. Co ważne zabieg jest skuteczny i działa na włoski tylko w fazie aktywnego wzrostu, czyli anagenu. Na rynku można znaleźć zarówno lasery diodowe, które emitują jedną długość fali - 810 nm oraz lasery trójfalowe, które są obecnie hitem na rynku. Dlaczego? Ponieważ jest to najskuteczniejsza technologia, która działa wielopoziomowo i zapewnia efekty zabiegowe nawet u osób z jasnymi włosami. Lasery trójfalowe, takie jak DepiLea marki 4MED, w trakcie jednego impulsu emitują jednocześnie trzy długości fali:

  • 755nm: pochłaniana jest przez włosy z małą zawartością melaniny, co pozwala na redukcję jasnych włosów
  • 810nm: to tradycyjna fala stosowana w laserach diodowych do depilacji. Jest dobrze absorbowana przez melaninę zawartą w łodydze włosa
  • 1064nm: wiązka ta jest pochłaniania przez hemoglobinę, która znajduje się w naczyniach krwionośnych otaczających brodawkę włosa. Niszczy naczynia otaczające brodawkę w wyniku czego nieodżywiony włos obumiera.

Innowacyjna technologia 3Waves pozwala uszkodzić włos na różnych głębokościach, co zwiększa skuteczność zabiegu. Jednoczesne emitowanie trzech fal podczas każdego impulsu zwiększa skuteczność depilacji laserowej, tym samym podnosząc zadowolenie klientów z efektów zabiegu. Głowica lasera, która ma kontakt ze skórą klienta jest chłodzona, co znacznie podnosi komfort zabiegu.

Laser diodowy gdzie kupić?

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą laserów do depilacji. Oferujemy urządzenia produkowane w Polsce, które cechują się innowacyjnymi technologiami, ale również niepowtarzalnym designem. Obudowy naszych sprzętów tworzone są z niezwykle trwałych materiałów, które posiadają wszelkie atesty, pozwalające na stosowanie ich w gabinetach medycznych, kosmetologicznych czy laboratoriach. Profesjonalny salon kosmetyczny powinien być wyposażony w sprzęt, który bazuje na sprawdzonej technologii oraz prawidłowo dobranych parametrach zabiegowych. Urządzenia kosmetyczne marki 4MED są produkowane w Polsce. Parametry urządzeń kosmetycznych 4MED zostały szczegółowo opracowane oraz przetestowane podczas licznych serii zabiegowych na różnych klientach. Sama technologia niekiedy nie wystarczy, aby przeprowadzać skuteczne zabiegi kosmetyczne oraz zdobyć zaufanie klienta. Tak samo istotna jest dobra znajomość danej technologii przez osobę wykonującą zabieg oraz umiejętność dobrania odpowiednich parametrów zabiegowych do danego klienta. Dlatego przy wyborze urządzeń kosmetycznych do gabinetu należy zwrócić szczególną uwagę na to czy i w jaki sposób przeprowadzane jest szkolenie z danej technologii. Firma Cosmed24, która jest producentem urządzeń kosmetycznych 4MED zapewnia profesjonalne szkolenie przy zakupie urządzenia. Doświadczony zespół szkoleniowców zadba o to, aby w pełni wykorzystać potencjał zakupionego sprzętu oraz pozostanie do dyspozycji w razie późniejszych pytań i wątpliwości. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

closearrow-circle-o-downfacebookbarsellipsis-vinstagram