4med logo
Profesjonalne wyposażenie salonu beauty

Profesjonalne wyposażenie salonu beauty

Jaki sprzęt powinien się znaleźć w salonie kosmetycznym?

Otwarcie salonu kosmetycznego wiąże się z koniecznością długotrwałego planowania i uważnego doboru wyposażenia, takiego jak meble kosmetyczne, ale przede wszystkim sprzęt kosmetyczny. Właściwy dobór wysokiej jakości urządzeń kosmetycznych zapewni zadowolenie klientów z oferty zabiegowej, sprawi, że będą oni wracać na kolejne zabiegi oraz pomoże w wyrobieniu renomy gabinetu. Jest to niezwykle ważny aspekt, szczególnie dla otwierających się salonów kosmetycznych, które muszą zawalczyć o zdobycie zaufania nowych klientów.

Jaki sprzęt wybrać do gabinetu kosmetycznego? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale warto kierować się kilkoma podstawowymi zasadami. Przede wszystkim, urządzenia kosmetyczne, które wybieramy do salonu powinny pochodzi od sprawdzonego producenta bądź importera. Warto sprawdzić gdzie produkowany jest sprzęt, który chcemy zakupić. Obecnie większość oferowanego sprzętu kosmetycznego pochodzi z Chin, dlatego tak ważne jest, aby importer był godny zaufania oraz zapewniał profesjonalny serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny. Coraz więcej właścicieli gabinetów stawia na urządzenia kosmetyczne produkowane w Polsce ze względu na wysoką jakość sprzętu, dostępność części zamiennych oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Odrębną kwestią jest ustalenie profilu gabinetu kosmetycznego, czyli określenie na jakich zabiegach kosmetycznych chcemy się skupić. Gabinet może np. specjalizować się w zabiegach na ciało np. wyszczuplających, ujędrniających czy antycellulitowych. Można też skupić się na zabiegach przeciwstarzeniowych, bardziej inwazyjnych jak np. laserowe odmładzanie twarzy lub zabiegach bankietowych, takich jak oczyszczanie wodorowe czy peeling kawitacyjny lub też stać się ekspertem w depilacji laserowej. To jaki kierunek obierzemy na dla salonu kosmetycznego będzie ogólnym wyznacznikiem jaki sprzęt wybrać do gabinetu kosmetycznego.

Czym charakteryzuje się profesjonalny salon beauty

Profesjonalny salon beauty powinien dążyć do maksymalnego zadowolenia swoich klientów poprzez zaproponowanie im skutecznych zabiegów na sprzęcie najwyższej klasy. Błędem wielu gabinetów kosmetycznych jest kupowanie jak największej ilości sprzętu kosmetycznego, nie zważając na jego jakość. Czasami mniej znaczy więcej i paradoksalnie posiadając mniej sprzętu możemy przyciągnąć więcej klientów, pod warunkiem, że zabiegi przyniosą pożądany efekt. Warto śledzić nowinki z branży beauty i być na bieżąco z aktualnymi trendami wśród klientów salonów, aby wiedzieć która technologia cieszy się szczególną popularnością.

Klienci gabinetów kosmetycznych chętnie poddają się zabiegom, które przynoszą widoczne rezultaty. Obecnie popularne są zabiegi odmładzające i odżywiające skórę, jak np. radiofrekwencja mikroigłowa. Jest to technologia, która już od dłuższego czasu jest prawdziwym hitem wśród zabiegów anti-aging i wiele wskazuje na to, że klientki salonów beauty pozostaną jej wierne na dłużej.

Wyposażenie profesjonalnego salonu kosmetycznego

Profesjonalny salon kosmetyczny powinien być wyposażony w sprzęt, który bazuje na sprawdzonej technologii oraz prawidłowo dobranych parametrach zabiegowych. Polski producent urządzeń kosmetycznych 4MED oferuje urządzenia kosmetyczne produkowane w Polsce, bazując na latach doświadczeń w branży beauty. Parametry urządzeń kosmetycznych 4MED zostały szczegółowo opracowane oraz przetestowane podczas licznych serii zabiegowych na różnych klientach.

Sama technologia niekiedy nie wystarczy, aby przeprowadzać skuteczne zabiegi kosmetyczne oraz zdobyć zaufanie klienta. Tak samo istotna jest dobra znajomość danej technologii przez osobę wykonującą zabieg oraz umiejętność dobrania odpowiednich parametrów zabiegowych do danego klienta. Dlatego przy wyborze urządzeń kosmetycznych do gabinetu należy zwrócić szczególną uwagę na to czy i w jaki sposób przeprowadzane jest szkolenie z danej technologii. Firma Cosmed24, która jest producentem urządzeń kosmetycznych 4MED zapewnia profesjonalne szkolenie przy zakupie urządzenia. Doświadczony zespół szkoleniowców zadba o to, aby w pełni wykorzystać potencjał zakupionego sprzętu oraz pozostanie do dyspozycji w razie późniejszych pytań i wątpliwości.

Design i technologia

Profesjonalny salon kosmetyczny stawia nie tylko na sprawdzone technologie, ale także na estetykę wnętrza. Nowoczesny, stylowy design oraz najnowsze osiągnięcia technologiczne to idealne połączenie jakie powinno się znaleźć w urządzeniach kosmetycznych dla wymagających właścicieli gabinetów kosmetycznych. Urządzenia kosmetyczne marki 4MED to nie tylko skuteczne technologie, ale także niezwykle estetyczny wygląd sprzętu, który wpasuje się w każde wnętrze.

Salon kosmetyczny jest miejscem gdzie dezynfekcja i sterylizacja są priorytetem ze względu na bezpieczeństwo klientów, dlatego należy wybierać sprzęty, których obudowy są łatwe w utrzymaniu higienicznej czystości. Przykładem doskonałych materiałów do wykonania obudowy sprzętu kosmetycznego są tworzywa typu Solid Surface zastosowane we wszystkich urządzeniach 4MED, gdyż są niezwykle higieniczne oraz trwałe i łatwe w konserwacji ze względu na odporność na działanie środków dezynfekujących.

closearrow-circle-o-downfacebookbarsellipsis-vinstagram