4med logo
Profesjonalny sprzęt do gabinetów kosmetycznych

Profesjonalny sprzęt do gabinetów kosmetycznych

W dobie nowoczesnej kosmetologii profesjonalny sprzęt to coś czego nie może zabraknąć w gabinecie. Z roku na rok technologie się zmieniają oraz są udoskonalane. Wiele początkujących w branży osób poszukuje najlepszych rozwiązań, urządzeń które zapewnią najlepsze rezultaty, co przełoży się również na zadowolenie klientów gabinetu. Salon kosmetyczny, który posiada w swojej ofercie zabiegi z wykorzystaniem takich sprzętów jest w stanie zaoferować szeroki wachlarz usług swoim klientom. Dzięki profesjonalnym sprzętom można wykonywać zabiegi zarówno na twarz, jak również na ciało. Zastanawiasz się jakie technologie warto mieć w swoim gabinecie, w co warto zainwestować? W artykule opiszemy czynniki na które należy zwrócić uwagę przy wyborze urządzeń kosmetycznych oraz rozważymy plusy i minusy zakupu urządzeń z drugiej ręki. Ponadto przestawimy urządzenia, które na pewno sprawdzą się w Twoim gabinecie i przyniosą spektakularne rezultaty i zadowolenie klientów.

Nowoczesny gabinet Beauty to nowoczesne technologie

Nowoczesna kosmetologia wykorzystuje innowacyjne technologie, które będą gwarantowały efekt odmłodzenia i liftingu skóry na twarzy, jak również poprawią wygląd sylwetki. Ponadto nowoczesne urządzenia Hi Tech wspomogą walkę z defektami takimi jak blizny, cellulit czy rozstępy oraz mogą służyć do trwałej epilacji. Dostępne na rynku profesjonalne urządzenia kosmetyczne są w stanie zadziałać na każdy problem naszych klientów, czy to w obrębie twarzy, czy ciała. Kluczowy jest dobór odpowiedniej metody do problemu z jakim przychodzi do nas klient. W urządzeniach kosmetycznych możemy spotkać się z technologiami takimi jak: fale radiowe, ultradzwięki, masaż próżniowy, lasery.

Dlaczego wybór profesjonalnego sprzętu jest tak ważny

Każdy początkujący w branży zastanawia się jakie urządzenie wybrać do swojego gabinetu, aby zyskać zaufanie i zadowolenie klientów. Przybliżymy czynniki na które warto zwrócić uwagę przed zakupem urządzenia. Właściwości, na które powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu do salonu to: kraj produkcji, posiadane certyfikaty bezpieczeństwa i skuteczności, realne funkcje zabiegowe, gwarancja i serwis, profesjonalne szkolenie oraz cena.

Najlepszym wyborem są urządzenia polskich producentów. Polska branża Beauty jest bardzo dobrze rozwinięta, a co za tym idzie polscy producenci mogą pochwalić się urządzeniami najwyższej jakości. Urządzenia przed wprowadzeniem na rynek są dokładnie testowane, aby zapewnić najwyższą skuteczność oraz bezpieczeństwo wykonywanych zabiegów.

Kolejnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę są funkcje zabiegowe, jakie zapewnia nam urządzenie. Funkcje zabiegowe przynoszące oczekiwane efekty są niezbędne do zbudowania renomy salonu. Salon kosmetyczny, który nie dotrzymuje deklarowanych obietnic na pewno nie będzie cieszył się dużą ilością klientów.

Gwarancja i naprawa to kolejne czynniki, które są bardzo znaczące przy wyborze sprzętu kosmetycznego. Nawet najlepszej jakości sprzęt może się zepsuć lub może potrzebować okresowego przeglądu. Dlatego opcja zakupu urządzenia od polskiego producenta jest najrozsądniejsza, ponieważ naprawa jest szybsza. Opcja urządzenia zastępczego na czas naprawy jest czymś, na co też warto zwrócić uwagę. Musimy pamiętać o tym, że urządzenie kosmetyczne jest dla nas źródłem dochodów, a utrata możliwości pracy na takim urządzeniu na dłuższy okres może wiązać się z utratą klientów.

Kolejnym punktem, na który musimy zwrócić uwagę jest szkolenie. Firma, która sprzedaje profesjonalny sprzęt kosmetyczny powinna również oferować szkolenie przy zakupie urządzenia. Podczas takiego szkolenia są omawiane takie zagadnienia jak: wskazania, przeciwskazania, odczyn skóry po zabiegu, zalecenia pozabiegowe. Po części teoretycznej jest czas na część praktyczną podczas której zabiegi są wykonywane na modelkach. Takie szkolenie jest podstawą, aby rozpocząć swoją przygodę z nową technologią w gabinecie.

Nowy czy używany - jaki sprzęt wybrać?

Przed zakupem sprzętu kosmetycznego warto dokładnie przeanalizować wszystkie opcje. Kiedy już podejmiemy decyzję o zakupie konkretnego urządzenia, możemy zastanowić się jeszcze nad zakupem urządzenia z Outletu. Urządzenia używane są oczywiście tańsze od nowych, ale czy warto w nie inwestować? Kiedy już znajdziemy interesującą nas ofertę w outlecie musimy sprawdzić, czy urządzenie ma jeszcze gwarancję oraz czy osoba, która sprzedaje ten produkt oferuje nam wszystkie niezbędne dokumenty oraz instrukcje obsługi. Jeżeli urządzenie jest już po upływie okresu gwarancji warto zorientować się gdzie można dokonać napraw. Zakup urządzenia z outletu jest dobrym pomysłem, jeżeli na początku nie mamy dużo środków na zakup, a chcemy przetestować daną technologię i sprawdzić, czy będzie się cieszyła zainteresowaniem wśród klientów gabinetu.

Nowoczesne depilatory, urządzenia fali radiowej i sterylizatory

Profesjonalny salon kosmetyczny to nie tylko technologie, ale również estetyczne wnętrze, które zachęci klientów do wizyty w gabinecie. Nowoczesny oraz stylowy wygląd urządzeń w połączeniu z osiągnięciami technologicznymi to idealne połączenie. Urządzenia 4MED spełnią wymagania nawet najbardziej wymagających klientów, to nie tylko skuteczna technologia, ale również wygląd, który wpasuje się w każde wnętrze. Urządzenia są wykonane z bardzo trwałych i solidnych materiałów, co sprawia że są odporne na działanie środków do dezynfekcji. Ponadto nasze urządzenia, są w pełni produkowane w Polsce, co sprawia, że czas naprawy w przypadku ewentualnych awarii jest znacznie krótszy, niż w przypadku urządzeń zagranicznych producentów. Nasz wyspecjalizowany zespół szkoleniowców zatroszczy się o odpowiednie szkolenie przy zakupie urządzeń oraz zapewni opiekę posprzedażową i zawsze służy pomocą.

Salon kosmetyczny jest miejscem gdzie dezynfekcja i sterylizacja są priorytetem ze względu na bezpieczeństwo klientów, dlatego w każdym gabinecie powinien się znaleźć sterylizator powietrza. Nasz tunelowy sterylizator powietrza Purello działa na zasadzie przepływu powietrza poprzez lampy emitujące promieniowanie UVC, które mają działanie bakteriobójcze, grzybobójcze, eliminują wirusy, drożdże, czy pleśń. Sterylizator jest wyposażony w filtr węglowy, który oczyszcza powietrze ze szkodliwych zanieczyszczeń gazowych oraz nieprzyjemnych zapachów.

Depilacja laserowa jest zabiegiem, który nieustannie cieszy się bardzo dużą popularnością w gabinetach kosmetycznych, dlatego zakup lasera do depilacji jest strzałem w dziesiątkę. Nasz laser DepiLea jest wyposażony w innowacyjną technologię 3Waves, co pozwala uszkodzić włos na różnych głębokościach, zwiększając skuteczność zabiegu. Podczas jednego impulsu są jednocześnie emitowane 3 długości fali, a głowica, która ma kontakt ze skórą klienta jest chłodzona, co znacznie podnosi komfort zabiegu. DepiLea to gwarancja wspaniałych efektów zabiegowych oraz zadowolenia klientów.

Zawansowane połącznie dwóch znanych od lat w kosmetologii technologii przeciwdziała procesowi starzenia się skóry. ClaireFrax wykorzystuje synergię fali radiowej z mikroigłami. Urządzenie wpływa na jakość skóry, zagęszcza ją oraz powoduje spłycenie się zmarszczek. Dzięki kontrolowanemu procesowi mechaniczno-termicznego uszkodzenia skóry dochodzi do stymulacji fibroblastów, czego efektem jest produkcja nowego kolagenu oraz zwiększenie napięcia skóry. ClaireFrax daje nam możliwość wykonywania zabiegów takich jak lifting skóry, poprawa jakości skóry na twarzy i na ciele, usuwanie rozstępów oraz blizn.

closearrow-circle-o-downfacebookbarsellipsis-vinstagram